1 Followers
26 Following
opowiadania514

opowiadania514

SPOILER ALERT!

Co Szczecińskie Dzieci Wiedzą Na Materiał Seksu?

SLD z PSL, liczba bezrobotnych zaczela szybko spadac, tak, ze pod koniec jej rzadów, w 1997 r. W 1970, gdy zaczela sie epoka Gierka, na tysiac mieszkanców przypadalo 3451 ksiazek, lecz w 1980 juz 4136, a - po jego odejsciu - za Jaruzelskiego, w 1989, az 4165. W 1997, juz w tzw. Gdyby przyjac jako wskaznik dostepnosc mieszkan, zwykle umieszczona wysoko na mocy preferencji konsumentów, za Gierka liczba izb na tysiac mieszkanców wzrosla z 19,4 w 1970 do 23,3 w 1980, czyli o jedna piata, podczas jak za Balcerowicza liczba ta spadla do 8,5 izb, czyli az o dwie trzecie. 123, czyli jedna czwarta tego co dokonal Gierek (i tyle, ile udalo sie osiagnac w znacznie dużych dla lokalnej gospodarki latach 1982-1989, za Jaruzelskiego). Jak równiez wtedy, gdy Gierek przystapil z zmianie do przesiedlenia póltora miliona autochtonów. Cóż to za efekt, porywającej serca metafizycznej więzi łączącej wykonaw-ców, kiedy w tok ogłuszającego walenia w kotły, fortissimo chóru ryczącego nad głową, czterech wyselekcjonowanych solistów klasz-cze w dłonie, wyśpiewując iście hamletowskie rozdarcie, zamknięte w budowie pytania: czyli wtedy jest miłość, czyli zatem nie miłość?


Nad wszystkim czuwają zasady i tonacje - durowe lub molowe systemy, narzucające rygorystycznie, jak nuty mają stawiać się na pięciolinii, żeby ich nie klasyfikowali jako fałsz. Z pewnoscia Gierek osiagnal pod tym wzgledem wiecej w swej dekadzie niz Balcerowicz, gdyz zasoby kapitalu, mierzone wartoscia srodków trwalych brutto, wzrosly za Gierka po 1970. przyjetym jako 100 do 181 w 1980, podczas gdy przyjmujac 1989 za 100 indeks przyrostu za Balcerowicza w 1999 r. W tym wzgledzie tez osiagnal sukces, który przycmiewa Balcerowicza, gdyz za Gierka powstalo 2.1 miliona, a za Balcerowicza zlikwidowano 2.1 miliona miejsc pracy, czyli jedna piata. Nic nie jest przecież dalsze od prawdy, gdyz reformowanie bylo ostatnia rzecza, od jakiej potrzebowaliby stronic partyjni przywódcy. Druga jednak trasa łącząca miasta Kurytyba i Paranagua, wzdłuż której rozszerzają się niezapomniane widoki. Balcerowicz to tez nie inne wcielenie Stalina, a zawsze konsumpcja, policzona w wartościach stalych, wzrosla za Gierka o około 65 punktów procentowych w latach 1970-1979, podczas jak za Balcerowicza odpowiedni wskaznik wzrostu wyniósl tyl-ko 35 punktów.


Jeśli taka metoda treningu nie sprawia nam już kłopotu, ponownie wydłużamy czas biegu (już bardziej odważnie, na przykład do 10 min bieg) i trwamy krótki czas luk w marszu. Na przykład ustaw czas rozpoczęcia a czas zakończenia za pomocą dwóch suwaków. Obraz dwóch dekad jest ciagle niepelny, gdyz nie wiadomo na ile, mimo recesji, udalo sie Gierkowi i Balcerowiczowi wykorzystac deficyty handlowe i dlugi zagraniczne dla rozbudowy gospodarki. Choc za Balcerowicza, w obliczu recesji, spoleczenstwo jest pewne, polityczne warunki sa gorsze, gdyz w końcu korupcji panstwo stalo sie bezradne. Jak juz chce sie oceniac Gierka na bazie tego, ze nie udalo mu sie uniknac recesji, to potrzeba to przyznac, ze Balcerowicz nie okazal sie lepszy. Nalezy dodac do ostatniego wymiar zewnetrzny, czyli to, ze za posunieciami Gierka kryla sie chec powiekszenia niezaleznosci od Zwiazku Radzieckiego. Nawet gdyby zadnemu z nich nie wyszlo pomnozenie potencjalu eksportowego, pozostaje wazne pytanie na ile import przysluzyl sie do powiekszenia zasobów kapitalu. Wynikalo więc spośród ich wiary, ze mozna organizowac gospodarke w każdy sposób, tak aby polepszyc wykorzystanie zasobów, kapitalu czy pracy.


Tyle, ze przeciez reformy ustrojowe wtedy nie jest wyscig na chwila, nosi w nich o to, zeby usprawnic gospodarke. Balcerowicz wzial gospodarke w własne rece za koalicji AWS z UW, szybko dodano l milion pracowników do statystyk bezrobotnych. Upór, z którym Balcerowicz wpedzal Polske w czyste bezrobocie jest oryginalny, gdyz wiekszosc tych 2.1 miliona ludzi wydano na bruk w głównych latach jego zmian. kartkówka jednoczesnie przelom w sposobie sprawowania wladzy, gdyz Gierek, jako pierwszy, uznal, ze - właściwe dla komunizmu - uzycie przemocy nie moze byc instrumentem wladzy. wypracowanie jesli oficjalnie gloszono, ze realizowane przez partie reformy maja sluzyc utrwaleniu scentralizowanego porzadku, prowadzily one do systematycznego odchodzenia od komunizmu. Zmiany byly potraktowane przez Gierka jako niezbedny warunek skutecznego otwarcia gospodarki na swiat, na import i kredyty. Co wiecej, koleje w konsumpcji w ostatnich dwóch dekadach dokonaly sie przy innych zalozeniach jesli chodzi o podzial korzysci ze wzrostu narodowej produkcji. Powyzsze porównanie nie oddaje prawdziwego kontrastu, gdyz w moc waznych dziedzinach konsumpcji korzystne zamiany za Gierka zostaly zniwelowane za Balcerowi-cza, jak np. w spozyciu miesa.


Kryl sie za tym, jak i za calym programem reform, swoisty przelom ideologiczny, gdyz marksizm ma wyjatkowo wyrazna niechęci do kapitalowego wiazania gospodarki narodowej z zagranica, nawet ograniczonego. Stalo sie tak, gdyz tak Wegry jak Rumunie ominal polityczny kryzys, wiec ich wladze mogly uruchomic niepopularne instrumenty niezbędne dla opanowania dlugu. Więcej nie korzysta w obecnym lutu prawdy, gdyz za Gierka doszlo do bardzo waznych zmian ustrojowych, zreszta utrzymanych w tym jedynym duchu co reformy jego poprzednika, Gomulki. Fakt, ze doszlo do kryzysu, który kosztowal Polske jedna czwarta jej wpływu polskiego i ogromne obrazy w konsumpcji prywatnej, nie jest jednak wiele zgodnego z pozycja w eksporcie. Tzw. liberalowie nie zostawiaja suchej nitki na Gierku twierdzac, ze nie tylko pozyczyl za duzo, tylko ze uzyl zakupu nie na bycie mocy eksportowych, ale wsparcie konsumpcji. Na planie pokazana jest tzw. Niczego dziwnego nie mogla przyniesc decyzja Gierka, zeby rozczlonkowac centrum gospodarcze, przekazujac kompetencje z urzędów mienia do tzw. Z pewnoscia dlug byl dość wysoki, zeby spowodowac pewne perturbacje, natomiast nie tego modelu rujnujacy kryzys.